شیشه سکوریت

قیمت و مزایای شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست ؟

شیشه سکوریت نوعی شیشه ساختمانی است که طی یک عملیات حرارتی سکوریت می شود. این عملیات حرارتی می تواند روی شیشه های رنگی، شیشه های رفلکس، شیشه های چاپ شده یا لعاب خورده و حتی شیشه های استفاده شده در پنجره دو جداره نیز انجام شود. نحوه تولید شیشه سکوریت بدین گونه است که گرمای یکنواختی تا بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد به شیشه وارد می شود و شیشه را سریعا خنک می کنند. این امر باعث می شود که استحکام شیشه بسیار بالا رود. در واقع این نوع شیشه محصولی است از شیشه پنجره، شیشه رنگی، شیشه رفلکس دار، چاپ شده و یا لاکی که در ساختمان سازی کاربرد بسیاری دارد و می توان در انواع پنجره دو جداره از جمله پنجره دو جداره یو پی وی سی از آن استفاده کرد.

قیمت شیشه سکوریت

همان طور که گفتیم شیشه های سکوریت طی یک فرایند حرارتی تولید می شود که نتیجه گرم کردن تدریجی و سرد کردن ناگهانی شیشه است. در طی این عملیات که مطمئنا هزینه های خاص خود را دارد، در صورتی که فرایند با کیفیت مناسب و تحت نظر مهندسان و کارشناسان این زمینه انجام شود، نتیجه نهایی شیشه از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود و مسلما قیمت شیشه سکوریت افزایش خواهد داشت. پس همان طور که گفته می شود هیچ ارزانی بی علت نیست بهتر است قیمت های پایین وسوسه تان نکند و تحقیق بیشتری برای خرید خود کنید.

مزایای شیشه سکوریت

اگر بخواهیم تفاوت بین شیشه معمولی و شیشه سکوریت را بفهمیم جالب است بدانید که شیشه های سکوریت در مقابل شیشه های خام از مقاومت پنج برابری و یا بیشتر برخوردار است. این ویژگی باعث می شود که این نوع شیشه در مقابل شکستگی بسیار مقاوم باشد. در صورتی که ضربه ای به این نوع شیشه وارد شود که از حد توان آن هم بالاتر شود، به هیچ وجه مثل شیشه های معمولی شکسته نمی شود که بسیار خطرناک و برنده هستند. بلکه شیشه به تکه های کوچک و ریزی تبدیل می شود که خاصیت برندگی ندارند. و حتی اگر روی چیزی یا فردی ریخته شوند خطرناک نیستند و صدمات جانی ناشی از شکستگی شیشه را به حداقل می رساند.