سیستم ترمال بریک

پنجره با سیستم ترمال بریک

سیستم ترمال بریک چیست

می خواهیم ببینیم سیستم ترمال بریک در ساخت پنجره چیست؟ در گذشته برای ساخت در و پنجره از آلومینیوم نیز استفاده می کردند که طرفداران بسیار زیادی را نیز به سوی خود جلب کرد. با گذشت زمان و استفاده از پنجره دو جداره کمتر شاهد استفاده از آلومینیوم بودیم به دلیل اینکه آلومینیوم یک رسانای قوی برای صدا و سرما و گرما می باشد. که نمی توانست نیازهای یک پنجره دو جداره مناسب را بر آورده کند. اما صنعتگران و تولید کنندگان با ساخت پنجره دو جداره ترمال بریک توانستند مشکلات گفته شده را رفع کنند. ساختار سیستم ترمال بریک به این صورت است که مابین دو آلومینیوم از عایقی به نام پلی آمید استفاده میشود. این عایق باعث میشود تا صدا، سرما و گرما بین دو آلومینیوم منتقل نشود. و بتوان به عنوان یک پنجره دو جداره مناسب از آن استفاده کرد.

قیمت سیستم ترمال بریک

قیمت سیستم ترمال بریک به عوامل گوناگونی بستگی دارد که می توان به قطر پروفیل ، نوع ظاهری پروفیل، یراق آلات، رنگ و شیشه اشاره کرد. به دلیل اینکه پروفیل ترمال بریک در شکل های مختلف عرضه میشود. و قیمت آلومینیوم نیز بر حسب کیلوگرم می باشد به همین دلیل نوع پروفیل انتخابی متفاوت می باشد. پروفیل های ترمال بریک در قطر های متفاوتی عرضه می شوند که این باعث افزایش وزن و در نتیجه افزایش قیمت می شود. یراق آلات گوناگونی که برای ترمال بریک وجود دارند نظیر تک حالته، دو حالته، کشویی و ‌… در قیمت پنجره تاثیر بسزایی دارند. قیمت یراق بر حسب تعداد و قیمت شیشه برحسب متر مربع حساب می گردد.

فروش پنجره با سیستم ترمال بریک

خرید پنجره دو جداره  ترمال بریک به دلیل اینکه قیمت بالایی دارد، معمولا در شمال شهر از آن استفاده شده.

و در مرکز و جنوب شهر کمتر شاهد استفاده از آن می باشیم.

همچنین در صورتی که پنجره از لحاظ ابعاد بزرگ باشد

و در طبقات بالایی ساختمان قرار گرفته باشد

معمولا از سیستم ترمال بریک استفاده می شود.

یراق آلات پنجره یو پی وی سی  مورد استفاده نیز کمی متفاوت می باشد

که خود باعث افزایش قیمت می شود.

در صورتی که خریدار از لحاظ زمانی محدودیت داشته باشد ترمال بریک گزینه مناسبی نیست.

به دلیل اینکه ساخت و رنگ آمیزی آن کمی زمان بر است. در کل می توان در بحث پنجره دو جداره ترمال بریک را  یک‌ گزینه لوکس نامید!