پنجره دو جداره طرح چوب

پنجره دو جداره طرح چوب

پنجره دو جداره طرح چوب چیست

معمولا می توان گفت در ساختمان ها اولین چیزی که نظر مشتری را به خود جلب می کند نمای ساختمانی است که از یک در ورودی و پنجره ها تشکیل شده است که امروزه برای زیبا تر جلوه دادن نمای ساختمانی از پنجره دو جداره طرح چوب استفاده می کنند. این نوع از پنجره ها هزینه زیادی نسبت به پنجره دو جداره سفید ندارند. در گذشته از چوب برای ساخت درب و پنجره به دلیل سبکی و زیبایی استفاده می کردند. همچنین چوب در برابر آب و هوا نسبت به آهن و آلومینیوم مقاومت کمتری دارد و خیلی زود کارایی خود را از دست می دهد اما امروزه به وسیله لمینت می توان پنجره ای از جنس یو پی وی سی با طرح چوب طراحی کرد و به مرحله ساخت رساند. پنجره های دو جداره هرگونه مشکلی که ممکن بود در پنجره های چوبی رخ دهد را پوشش می دهند.

مزایای پنجره دو جداره طرح چوب

از ویژگی های پنجره دو جداره طرح چوب می توان زیبایی منحصر به فرد، بی نیاز از رنگ، قابل شستشوی آسان بودن آن، نصب و تعویض آسان این نوع پنجره ها و … را می توان نام برد. پنجره چوبی در برابر نور خورشید متورم و ازهم باز می شود و بر اثر باران به سرعت آسیب می بیند و شکل ظاهری خود را از دست می دهد. ولی در پنجره دو جداره یو پی وی سی ای مشکلات وجود ندارد پس بنابراین شما می توانید پنجره هایی به شکل چوب اما از جنس یو پی وی سی داشته باشید که به مرور زمان بر اثرتغییرات آب و هوایی و مشکلات طبیعی دیگر شکل ظاهری خود را از دست ندهد وهمچنین هزینه کمتری را هم در بر دارد که این امر به وسیله استفاده تکنولوژی لمینت در یو پی وی سی امکان پذیر شده است.

قیمت پنجره چوبی

قیمت پنجره های چوبی با توجه به اینکه چوب مورد استفاده از آن خاص بوده و و از چوب های معمول استفاده نمیشود معممولا از پنجره های دو جداره یو پی وی سی و آلومینیومی گرانتر است ؛ چرا که این نوع چوب که معمولا از درختان کاج ، گردو ؛ گیلاس و ‌.. میباشند عمدتا وارداتی بوده و از کشور هایی نظیر آلمان ، کانادا و … وارد میشود که این خود باعث افزایش قیمت میگردد ، خدمات دیگر نظیر شکل پنجره ، رنگ مورد استفاده ، شیشه و یراق آلات نیز به نوبه خود در قیمت این نوع پنجره دخیل میباشند.

ساخت پنجره های دو جداره چوبی

پنجره های دو جداره چوبی قابلیت ساخت در ابعاد مختلف.

و در شکل های گوناگون را متناسب با نمای ساختمان دارند .

این نوع پنجره ها که از چوب های درختان محکم ساخته میشوند.

در کارخانه توسط دستگاه های پیشرفته بصورتی که از لحاظ عایق بودن.

در بهترین شرایط باشند تولید میشود.

دستگاه های مخصوص تولید پنجره که هر کدام وظیفه خاصی در تولید پنجره دارند.

بعد از برش و اتصال قطعات پنجره محل های نصب یراق آلات را در چوب ایجاد میکنند.

و بعد از آن هم نوبت به قسمت شیشه میرسد.

که با ایجاد شیار محل قرار گیری شیشه ایجاد میگردد.

لاستیک های مورد استفاده در این نوع پنجره ها باعث میشود عایق بودن و عدم اتلاف انرژی به حداکثر برسد و از هدر رفت انرژی جلوگیری کند.