پنجره فولکس واگنی

پنجره فولکس واگنی دو جداره

پنجره فولکس واگنی چیست ؟

پنجره فولکس واگنی یکی از انواع پنجره دو جداره می باشد که می توان با UPVC و یا آلومینیوم تولید کرد. استفاده از این نوع پنجره مناسب فضاهایی می باشد که به دلیل کمبود فضا امکان بازشدن پنجره بصورت دورانی را نداشته و با استفاده از این نوع پنجره و حرکت افقی آن مشکل کمبود فضا را می توان حل کرد. همچنین در مواقعی که پنجره در ابعاد خیلی بزرگ می بایست تولید شود و پنجره های لولایی و یا کشویی استقامت آنرا ندارند که به دلیل وزن بالای پنجره استفاده شوند میتوان از پنجره فولکس واگنی استفاده کرد.

همان طور که از نام این پنجره پیداست همانند درب ماشین های فولکس واگنی باز می شود به این صورت که در مرحله اول رو به داخل کشیده می شود و سپس به سمت راست یا چپ به صورت ریلی حرکت می کند. یکی از تفاوت های موجود بین پنجره های فولکس واگنی و کشویی ، عایق بسیار خوب آن نسبت به پنجره کشویی می باشد که مانع از اتلاف انرژی می گردد. تنها ایرادی که می توان به پنجره های فولکس واگنی وارد کرد قیمت بسیار بالای آن نسبت به پنجره کشویی و لولایی می باشد که آنرا به یک پنجره خاص تبدیل می کند.

یراق پنجره فولکس واگنی

یکی از انواع یراق آلاتی که در پنجره های دو جداره استفاده میشود یراق فولکس واگنی می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های یراق فولکس واگنی این است که در هنگام باز شدن پنجره فضایی از محوطه داخلی را اشغال نمیکند . یکی دیگر از مزیت های پنجره فولکس واگنی ابعاد بزرگ لنگه بازشو می باشد که تا عرض ۱۷۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۴۰ قابل اجرا می باشد. همچنین می تواند وزنی حدود ۱۴۰ کیلوگرم را تحمل کند. پنجره فولکس واگنی همانند پنجره کشویی باز می شود با این تفاوت که اول به داخل کشیده می شود و بعد بصورت ریلی عمل می کند.

همین باعث می شود از لحاظ عایق بودن از پنجره کشویی بهتر عمل کرده و در برابر گرد و غبار، صدا و اتلاف انرژی به خوبی عمل کند. یراق فولکس واگنی در ۳ نوع مکانیکی ، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در بازار عرضه می شود که راحتی و سهولت در عملکرد یراق تفاوت این ۳ نوع می باشد. به طور کلی و خلاصه می توان یراق فولکس واگنی را در برابر عایق بودن یکی از بهترین انواع یراق آلات دانست اما به دلیل قیمت بالای آن متاسفانه کمتر مورد استقبال و استفاده قرار می گیرد .

قیمت پنجره فولکی واگنی

پنجره فولکس واگنی به دلیل اینکه از یراق فولکس واگنی استفاده می کند و همان طور که گفته شد این نوع یراق از لحاظ قیمت خیلی بالاتر از انواع یراق آلات می باشد. نوع پروفیل ، تخصص در نصب ، و ابعاد ویژه پنجره  های فولکس واگنی قیمت بسیار بالاتری نسبت به پنجره دو جداره کشویی و لولایی دارند. بطوری که شاید استفاده از این یراق به دلیل قیمت بالای آن به ندرت دیده شود و استفاده از آن به ناچار بوده و در مکانهایی که پنجره لولایی و کشویی قابل اجرا نیست از فولکس واگنی استفاده میشود ؛ یراق مذکور در ۳ نوع مکانیکی ؛ نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود میباشد که هر کدام از آنها تفاوت قیمت چشمگیری دارند . بطور کل این نوع پنجره را می توان یک پنجره لوکس و گران قیمت نامید !!!