یراق پنجره یو پی وی سی

یراق پنجره یو پی وی سی

یراق پنجره یو پی وی سی چیست

در  جدیدترین مدل پنجره دو جداره یراق آلات متفاوتی وجود دارد که هر یک کارایی های متفاوتی دارند. از معمول ترین و پراستفاده ترین یراق های موجود می توان از یراق تک حالته، دوحالته، کشویی، کلنگی و فولکس واگنی نام برد. کشور های مختلفی یراق پنجره یو پی وی سی را تولید می کنند که می توان به آلمان ، ترکیه، ایران و… اشاره کرد که آلمان و ترکیه در صدر تولید کنندگان می باشند. شرایط استفاده ازیراق آلات مختلف در پنجره متفاوت است. گاهی نمی توان در یک سری از پنجره های دو جداره با شرایط خاص از یراق آلات مختلف استفاده کرد. برای این کار نیاز به مشاوره یک کارشناس لازم می باشد که گروه صنعتی دایا وین با مشاورین مجرب خود در راستای راهنمایی و مشاوره در ارتباط با طرح و شکل و متریال مصرفی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

انواع یراق پنجره یو پی وی سی

نیاز روز افزون به پنجره دو جداره یو پی وی سی موجب تولید انواع یراق پنجره یو پی وی سی شده است که در زیر نگاهی به انواع و کاربرد آن ها می اندازیم:

یراق کلنگی:

یراق کلنگی که معمولا در سرویس ها ی بهداشتی، حمام و مکان هایی که احتیاج به باز شدن کامل ندارند استفاده می شود که نوع باز شدن آن از بالا می باشد.

یراق سایبانی:

یراق سایبانی از لحاظ نوع بازشو همانند کلنگی می باشد با این تفاوت که یراق کلنگی از بالا باز می شود ولی یراق سایبانی از پایین باز می شود.

یراق تک حالته:

عمومی ترین نوع یراق می باشد که به صورت معمولی از سمت چپ با راست یا بالعکس به روی لولا باز و بسته می شود.

یراق دو حالته:

همانند یراق تک حالته از سمت چپ به راس و یا بالعکس به روی لولا باز و بسته می شود با این تفاوت که در صورتی که دستگیره را به سمت بالا بچرخانیم پنجره از سمت بالا نیز باز می شود.

یراق کشویی:

این نوع یراق که در گذشته نیز در پنجره های آلومینیومی شاهد ان بودیم به صورت ریلی عمل کرده و جهت حرکت آن از راست به چپ و یا چپ به راست به روی ریل می باشد.

یراق فولکس واگنی:

عملکرد آن شبیه یراق کشویی می باشد ولی در این نوع یراق پنجره در ابتدا به سمت داخل کشیده می شود سپس حرکت می کند.

قیمت یراق پنجره یو پی وی سی

قیمت یراق پنجره یو پی وی سی بسته به نوع آن متفاوت است همچنین ابعاد یراق آلات نیز در قیمت آن تاثیر گذار می باشد. از ارزانترین یراق موجود در بازار یراق کلنگی می باشد که عموما از آن در سرویس های بهداشتی، حمام و مکان هایی که نیاز به باز شدن کامل پنجره ندارند استفاده می شود. یراق تک حالته که معمول ترین نوع یراق می باشد در ابعاد مختلف متناسب با ارتفاع بازشو پنجره وجود دارد که یا افزایش ارتفاع قیمت آن نیز به مقدار کمی افزایش پیدا می کند. یراق دوحالته نیز همانند تک حالته جزو یراق آلات پرمصرف در پنجره دو جداره می باشد که از چند بخش تشکیل شده است که از لحاظ قیمت از یراق تک حالته گران تر می باشد.

یراق آلات کشویی و سوئیچی در یک رده قیمتی می باشند که گرانترین یراق موجود پنجره دو جداره یوپی وی سی یراق فولکس واگنی می باشد که به علت قیمت بسیار بالای آن کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.